Kaip veikia įkraunami hibridiniai automobiliai?

Akumuliatorius, nuvažiuojamas atstumas, įkrovimas: kaip veikia įkraunami hibridiniai automobiliai su vidaus degimo varikliu ir elektriniu varikliu.

Kuo skiriasi paprastas hibridas nuo įkraunamo hibrido?

E-Tech Plug-In: 100 % electric važiavimas
Skirtingai nei paprasto hibrido, įkraunamo hibridinio automobilio įkrovą galima papildyti iš elektros tinklo. Jis turi didelės talpos akumuliatorių, kuris įkraunamas ir rekuperuojant energiją, kai automobilis stabdomas, o norint maksimalaus funkcionalumo, jį, kaip ir elektromobilį, galima prijungti prie elektros tinklo.

Ši funkcija leidžia nuvažiuoti tolimus atstumus 100 % elektriniu režimu, taip pat naudoti įvairius važiavimo režimus, pavyzdžiui, režimą SPORT, – šie režimai pasiekiami sistemos MULTI-SENSE nuostatose.

Kokį atstumą galima nuvažiuoti įkraunamu hibridiniu automobiliu, naudojant elektrinį režimą?

Didelės talpos akumuliatorius
Įkraunami automobiliai E-Tech turi 9,8 kWh (400 V) akumuliatorių, su kuriuo mieste galima nuvažiuoti iki 65 km (WLTP) 100 % elektriniu režimu.

Automobiliuose E-Tech veikia ne tik vidaus degimo, bet ir elektrinis variklis. Būtent todėl automobiliai paleidžiami 100 % elektriniu režimu. Mėgaukitės hibridiniu režimu su didelės talpos akumuliatoriumi. 
kiek kilometrų galima nuvažiuoti su iki galo įkrautu įkraunamo hibrido akumuliatoriumi?
Technologija E-Tech ne tik įkrauna akumuliatorių automobilį stabdant arba jam lėtėjant, bet ir optimizuoja automobilio elektros energijos naudojimą.

Automobiliui lėtėjant elektrinis variklis atlieka generatoriaus funkciją, rekuperuodamas išsiskiriančią energiją ir perduodamas ją į akumuliatorių.

Automobilį stabdant elektrinis variklis perteklinę energiją taip pat perduoda atgal į akumuliatorių. Viskas suprojektuota taip, kad akumuliatorius niekada nebūtų iki galo išsikrovęs.
kaip galima įkrauti įkraunamą hibridinį automobilį?
Įkraunamus hibridinius automobilius galima prijungti prie elektros maitinimo tinklo – taip akumuliatoriuje sukaupiama didesnė įkrova nei rekuperuojant energiją, kai automobilis stabdomas ar lėtėja. Tokiu atveju atliekami tie patys veiksmai, kaip ir įkraunant elektromobilį:
  • automobilį galima prijungti prie viešojo elektros tinklo lizdo, kurie būna įrengti kai kuriose automobilių stovėjimo aikštelėse, dalijimosi automobiliais tinkluose, greitkelių stovėjimo aikštelėse ir net kai kuriuose automobilių salonuose;
  • automobilį galima prijungti prie buitinio elektros lizdo, o naudojant specialią įrangą įkrovimas pagreitinamas.

  
ar įkraunamas hibridinis automobilis gali važiuoti, jei akumuliatorius neįkrautas?
Žinoma. Galite važiuoti automobiliu nenaudodami iš elektros tinklo įkraunamo hibrido režimo. Kadangi automobilis sukurtas kaip elektromobilis su vidaus degimo varikliu, akumuliatoriuje visada bus bent šiek tiek energijos iš automatinės rekuperacijos.

Susipažinkite su E-Tech Plug-In