Caudron-Renault istorija

Caudron-Renault Rafale

Renault Rafale
RAFALE – pavadinimas, dvasia, istorija
Legendinis orlaivis CAUDRON-RENAULT RAFALE mūsų naujajam automobiliui perdavė savo svarbiausius genus: technologiją, drąsą, manevringumą ir išskirtinį dizainą. RENAULT RAFALE – tai duoklė našumui, technologijoms ir vizijai, kylantiems iš mūsų aviacijos patirties.
1920 oras, geležinkeliai, keliai
RENAULT – automobilių, traukinių ir lėktuvų variklių novatorė.
1933 žingsnis į aeronautiką
Susižavėjęs aviacija ir mėgėjiškomis oro lenktynėmis Louis Renault įsigyja įmonę CAUDRON ir įkuria įmonę CAUDRON-RENAULT.
1934 CAUDRON-RENAULT RAFALE sukūrimas
Prancūzų aerodinamikos ir dizaino istorija. Šis „dangaus lenktynininkas“ vėjo įkvėptu pavadinimu, sukurtas sportinėms varžyboms.
1934 aeronautinės aerodinamikos įtaka
Marcel Riffard, orlaivio CAUDRON-RENAULT RAFALE inžinierius, savo darbais įkvėpė RENAULT NERVASPORT ir RENAULT ÉTOILE FILANTE sukūrimą.
sėkmės istorija
Ši novatoriška dvasia, pomėgis siekti aukščiau ir toliau, jau buvo akivaizdus praėjusio amžiaus 4 dešimtmetyje, kai aviacijos asai buvo Hélène Boucher, Maryse Bastié, Madeleine Charnaux, Maryse Hilsz...
Hélène Boucher
1934 m. birželį puiki aviatorė Hélène Boucher pasirašo sutartį su jauna įmone CAUDRON-RENAULT.
Vėliau ji atlieka daugybę žygdarbių: pasiekia lengvųjų orlaivių 1000 km pasaulio rekordą; visų kategorijų 100 km tarptautinį greičio rekordą; 1000 km rekordą, skrisdama vidutiniu 409 km/val. greičiu.

1934 m. liepos 8 d. ji finišuoja antra Anžė 12 valandų lenktynėse, dvylika valandų be pertraukos skrisdama orlaiviu CAUDRON-RAFALE. Po mėnesio, valdydama 140 AG CAUDRON-RENAULT monoplaną, ji pasiekia moterų pasaulio rekordą – 445 km/val. greitį!

ir daugybė kitų rekordų...

Maryse Hilsz
Maryse Hilsz, stiprios valios, veikli moteris, pasiekė ne vieną greičio ir nuotolio rekordą. 1938 m. gruodžio 30 d. pasiekė nuotolio skrendant be sustojimo 1 kategorijos lėktuvu CAUDRON SIMOUN rekordą: nuskrido iš Istro (Prancūzija) į Port Etjeną (Mauritanija) – įveikė 3230 km.
Madeleine Charnaux
Dirbdama įmonėje CAUDRON-RENAULT ji tapo pirmąja moterimi, įgijusia piloto, galinčio skraidyti esant prastam matomumui, kvalifikaciją. Netrukus pilotuodama savo RAFALE pasiekė ne vieną rekordą, įskaitant moterų ir bendrą 1000 km greičio rekordą, 100 km rekordą kartu su antru pilotu, paskui – viena pati.
Maryse Bastié
Pirmoji prancūzė aviatorė, pasiekusi daugelį moterų rekordų. Praėjus vos mėnesiui nuo tada, kai Jean Mermoz dingo be žinios, ji per 12 valandų ir 5 minutes perskrido pietų Atlantą nuo Dakaro iki Natalio, viena pilotuodama 220 AG lėktuvą CAUDRON SIMOUN, ir pasiekė šio maršruto moterų pasaulio rekordą.
drąsa, emocijos, sėkmė
Kaip šiais laikais F1®, taip praeito amžiaus 4 dešimtmetyje sportinė aviacija buvo modernių tyrinėjimo ir technologijų vystymosi laboratorija. Aukšti standartai, novatoriškos idėjos ir noras padaryti daugiau – vertybės, nepavaldžios laikui. Jos iki šiol vyrauja mūsų biuruose, gamyklose ir gaminiuose. RENAULT RAFALE – ryškus to pavyzdys.