ekologiškas dizainas

ekologiškas stilius

Renault Scenic 
RENAULT SCENIC E-TECH 100% electric atspindi RENAULT grupės tvaraus vystymosi siekį. Šis pažangus automobilis sukurtas naudojant patobulintas technologijas ir ne mažiau kaip 22 % jo susideda iš perdirbtų¹ bei ekologiškų medžiagų. Pasibaigus eksploatavimo laikui 89 %² automobilio masės, įskaitant akumuliatorių, galima perdirbti pramoniniu būdu. Surinkimas Europoje (Prancūzijoje) atveria kelią į atsakingesnį ir saugesnį mobilumą.
ŽIEDINIS GAMYBOS PROCESAS
Gaminant automobilį RENAULT SCENIC panaudojama beveik 40 kg perdirbto plastiko.⁵ Gamybos metu aliuminio atraižos sutankinamos ir grąžinamos pirminiam tiekėjui, o šis jas vėl įtraukia į gamybos ciklą.
MĖGAUKITĖS EKOLOGIŠKU KOMFORTU
Keleivių salone sėdynių ir vairo apdaila, prietaisų skydelio konstrukcija ir kilimėliai daugiausia pagaminti iš perdirbtų ir biologinių medžiagų.⁶ Sėdynių tekstilėje yra 100 % perdirbtų medžiagų.⁷
BENT 65 % PERDIRBAMAS AKUMULIATORIUS
Akumuliatorių, kurio didžiąją dalį (65 %) galima perdirbti⁸, sudaro 12 modulių. Kiekvieną jų atskirai galima pakeisti daugiau nei dvidešimtyje akumuliatorių remonto centrų Europoje. Pasibaigus transporto priemonės eksploatavimo laikui, jei akumuliatoriaus būklė leidžia, jį galima toliau naudoti energijai kaupti įvairioms reikmėms.

prioritetinė strategija

žiedinės ekonomikos palaikymas
Viena svarbiausių RENAULT grupės užduočių – gaminti automobilius, atitinkančius žiedinės ekonomikos principus. Naudodama audinius, plastiką, stiklą ir metalus, kurių sudėtyje yra perdirbtų medžiagų, gamindama atsargines dalis arba pakartotinai naudodama akumuliatorius RENAULT grupė siekia tapti žiedinės ekonomikos lydere, siekdama, kad iki 2030 m. 33 % transporto priemonių masės sudarytų perdirbtos medžiagos.
¹ Pagal ISO 14021 standartą.
² įskaitant medžiagas, perdirbtas pagal ISO 14021 standartą, ir gamybos atraižas ar atliekas, kurios vėl įtraukiamos į pramoninius gamybos procesus.
³ pagrįsta 87 kWh akumuliatoriumi; skaičius šiuo metu tikslinamas.
⁴ daugiausia perdirbamas produktas; perdirbamumo rodiklis suapvalintas iki 90 %, faktinė vertė didesnė nei 89,72 % masės pagal Europos direktyvą 2005/64/EB dėl motorinių transporto priemonių tipų patvirtinimo, atsižvelgiant į galimybę jas pakartotinai naudoti, perdirbti ir atnaujinti.
⁵ t. y. 17 % visos transporto priemonėje esančių termoplastikų ir poliuretano putų masės (239 kg).
⁶ priklauso nuo varianto
⁷ variantuose TECHNO ir ALPINE SPIRIT, kurie sudaro daugiau nei 50 % prognozuojamų 2024 m. pardavimų.
⁸ didžioji dalis perdirbama naudojant pramoninius perdirbimo procesus, kurie Europoje turi būti pasiekiami 2025 m.